Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
skarga na aleksander jakis tam
siema nie wiem jak napisac skarge ale pisze skarge na aleksander jakis tam co mnie mutowal i nagle se tak o mowi ze jak wszyscy powiedza ze aleksander to kox to mnie odmutuje czyli jest socjalista i kapitalista no i to jest nie fer ze trzeba robic all pod admina co nie odbanuje cie i jego zbanujcie dzieki pzodrawiam
Hello Jacob,

I need to write in English as my Polish wont make any sense.

I joined the server this evening, and heard that you were playing music, some people enjoyed it where others got annoyed by it, so I muted you for 30 min in order for you to stop doing it. Some of your friends  then wished the un-mute, then I as a nice guy and un-muted you so you could continue speaking, but without the music. (I proposed you could join a TS and then play the music there). But instead of enjoying and continue playing, you went on arguing the mute, I choose just to tell you to stop it and continue playing the game.

On the next map, I wanted to ask Bugi regarding something, where you choose to disrespect and insult me out of the blue air, that kind of behavior cant be tolerated. So you got a 3 hour ban for innapropriate langauge towards the administration. (What bugi said about insulting incl. mother or whatever that was, is still not tolerated, you can insult your friends/pals, but not strangers that you do not know, and especially admins which you dont know.
You need to be aware that you are playing on a Private server, where you need to follow the authorities words, you are only a guest/player playing on the server. Please keep that in mind in the future.

So a good advice for the future, instead of disrespecting, try to act nice, and ask instead of going all arrogant and thinking that you can begin disrespecting the administration.  

Mefix will check this complain, please keep the topic clear until mefix has responded.

Have a nice day

Best regards,
AleksanderTheGreat
Ja powiem tylko, że mutowac czy coś powinno się raczej tylko wtedy jak naprawdę wymaga tego sytuacja albo oponent utrudnia grę innym, ale z muzyką którą puszczał Jacob wszyscy się dobrze bawili, i dosłownie każdy zgadywał jaką muzyke puszcza w danym momencie, bo robił to w formie quizu i piszczał po 10s piosenki a "publiczność" zgadywała. Na serwerze nie było wtedy wielu osób bo zaledwie 8-10, więc nie było powodu żeby go mutować ponieważ rozluźnił atmosferę na serwerze i nie utrudniał gry innym.
(03-09-2019, 02:31)bugi napisał(a): Ja powiem tylko, że mutowac czy coś powinno się raczej tylko wtedy jak naprawdę wymaga tego sytuacja albo oponent utrudnia grę innym, ale z muzyką którą puszczał Jacob wszyscy się dobrze bawili, i dosłownie każdy zgadywał jaką muzyke puszcza w danym momencie, bo robił to w formie quizu i piszczał po 10s piosenki a "publiczność" zgadywała. Na serwerze nie było wtedy wielu osób bo zaledwie 8-10, więc nie było powodu żeby go mutować ponieważ rozluźnił atmosferę na serwerze i nie utrudniał gry innym.

Sadly there is some misinformation. There were at least 15 people at that time and few actually complained in the chat, and I didn't know what was going on, but heard the music, so the decision was rightful no matter what. But I was a nice person who unmuted, it was his decision to act disrespectfully and insulting towards the administration, was the fact of the exclusion on the server.
Zawsze można sprawdzić demko, było około 10 osób i nie widziałem żeby kto kolwiek narzekał.
dobra frajerze ale nie pisz mi tu po angielsku bo ja nie znam ang no i mowiles po polsku to tez tu mow bo przeciez nawet nazwa serwera to jamajskie. PL wiec po polsku jak nie piszesz po polsku to sie tutaj nie nadajesz bo ja nw ocb ci chodzi bugi dobrze mowi sprawdzcie demo ze nie bylo nic zlego

ps. sory za tego frajera ale pisze w emocjach

nawet ziomki z serwera ktore cie znaja mowia ze prankujesz z tym angielski idk po co przestan

a i jeszcze chcialem powiedziec to ze dales mi muta niby za muzyke ale jak wszyscy by powiedizeli ze jestes kozakiem to mnie odmutowales to co to za zachowanie ze za powiedizenie ze jestes kox dajesz unmuty tak o
(03-09-2019, 06:13)bugi napisał(a): Zawsze można sprawdzić demko, było około 10 osób i nie widziałem żeby kto kolwiek narzekał.

It does not matter anyway, he uses inappropriate language in his application and in his answer, so he is not taking his situation seriously, Furthermore, he kept going on today on the server about this all the time he was online, so he has been excluded permanently, for not listing at all and keeping ignoring the administration.
no prosze cie obanuj mnie jzu nie bde
Napisz poprawnie skargę, zamykam dzieci, nie gryzc się.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości